Studovat Životní prostředí a zdraví? Ano!

Eliška

„Životní prostředí a zdraví byla pro mě tak trochu jasná volba. Mám ráda přírodu a chci, aby vydržela. Navíc zdraví lidí taky není jen tak, a to, co jíme, pijeme nebo dýcháme, ovlivňuje nás všechny. Na RECETOXu přicházíme na kloub tomu, jak snížit rizika, které my lidé pácháme na přírodě, a taky sami na sobě – všichni chceme být přece zdraví a spokojení, ne?

Jsem ráda, že na RECETOXu studenti a učitelé mezi sebou komunikují a už během studia jsou studenti součástí zajímavých vědeckých projektů. Během magistra jsem si hodně zlepšila angličtinu, práci s textem nebo své prezentační schopnosti. Taky jsem se naučila pracovat s velkými soubory dat, a to se nikdy neztratí!

A proč Životní prostředí a zdraví? Jsme obklopeni spoustou chemických látek a materiálů, které nám zlepšují životy, ale taky mohou znečišťovat naše okolí – potřebujeme více vědců, kteří to ohlídají.“

Eliška
"Kdo jiný než ty!"

Nikola

„Chtěl jsem studovat Životní prostředí a zdraví, protože propojuje chemii, biologii, ekotoxikologii a ochranu životního prostředí. Jako absolvent jsem se našel v akademické sféře, ale moji spolužáci pracují také v průmyslu, kde hlídají dopad výroby na životní prostředí.

Studium na RECETOXu má jednu velkou výhodu, a to jsou skvělí profesoři a praktická laboratorní cvičení. Naučil jsem se mnoho věcí, jako je navrhování experimentů, modelování, statistiku, je těžké zmínit jen jednu věc. Navíc RECETOX je mezinárodní a student se potká už při studiu s vědci z celého světa.

A kdo by měl jít na navazující magisterský obor Životní prostředí a zdraví? Každý, koho baví chemie, biologie, práce v laboratoři a chce něco více.“

Nikola
"Pokud chceš od studia něco víc!"

Viol

„Ve druháku na bakalářském studiu mě natolik uchvátil jeden předmět vyučovaný na RECETOXu, že volba magistra už byla jasná! Chtěla jsem studovat obor, který má něco společného s lidským tělem (ale na medicínu jsem nechtěla), s přírodními vědami a taky naší planetou. A to vše kombinuje Životní prostředí a zdraví.

Obor toho nabízí spoustu – od matematiky, přeš chemii, biologii, a dokonce i psychologii a informatiku. Každý si v něm najde to svoje. Studium je velmi praktické – analyzujeme vzorky v laboratořích, modelujeme schémata, programujeme a potom hodnotíme skutečné dopady škodlivých látek na naše životy. Navíc učitelé na RECETOXu vytváří skvělý podpůrný systém, a to platí i při výjezdu na Erasmus – nikdy mi nechybělo žádné info.

A protože je nás nadšených vědců málo, měli by se na navazující magisterské studium Životního prostředí a zdraví přihlásit další. Potřebujeme další vědce do party.“

Viol
"Životní prostředí není jen o globálním oteplování a Grétě."

Jaromír

„Už při podávání přihlášky na Masarykovu univerzitu jsem měl jasně daný cíl – chtěl jsem se věnovat životnímu prostředí. Zajímaly mě chemické procesy v přírodě a to, jak chemikálie mohou ovlivnit ekosystém a člověka samotného.

RECETOX má velkou výhodu – rodinnou atmosféru a individuální přístup. Navzájem se znají jak studenti, tak učitelé, a to je při studiu k nezaplacení! Každý se už během studia může zapojit do skutečných výzkumných projektů a získat zajímavou praxi. A rozhodně studium není pouze o vědě a práci v laboratoři, žádný student by neměl vynechat terénní cvičení. Terénní cvičení jsou základ!“

Jaromír
"Jo, tak proto!"

Nina

„Problematika životného prostredia ma už od detstva zaujímala a preto bol tento odbor kombinujúci biológiu, chémiu a ochranu prírody a človeka pre mňa jasnou voľbou. Pokiaľ Vás baví ochrana životného prostredia a chceli by ste niečo v tomto smere vo svete jedného dňa zmeniť, tak štúdium na RECETOXe je rozhodne jednou z možností pre dosiahnutie tohto cieľa.

Na RECETOXu najdete príjemný kolektív – špičkoví vedci a odborníci, s ktorými sa dá výborne diskutovať, ďalej aj fajn spolužiaci, ktorí sa postupne stali kamaráti. V neposlednom rade je skvelá aj možnosť vycestovať na študijný pobyt alebo na stáž na partnerské univerzity do zahraničia.

A co vždy stálo za to? Terénne cvičenia! Jedno z najlepších bolo z predmetu, ktorý sa zaoberal odoberaním vzoriek životného prostredia, kde sme z malého člnu odoberali vzorky rybničného sedimentu pomocou špecializovaného drapáku. Bol to krásny květnový deň a my sme ho “museli“ v rámci výuky stráviť na čerstvom vzduchu v prírode.“

Nina
"Rozhodnutie študovať na RECETOXe určite neľutujem!"

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info